Menu
Twój Koszyk

Już teraz niektóre produkty z rabatem aż do 20%

Tania i Szybka Dostawa

TBH FP 213

Odciąg zanieczyszczeń  FP 213

Zaprojektowany dla większych ilości pyłu

Modele FP 211 i FP 213 są wyposażone w antystatyczne wkłady filtra, które umożliwiają uwolnienie filtra od pyłu i złogów przez czyszczenie uderzeniami sprężonego powietrza. Urządzenia te są więc bardzo przydatne w procesach, w których odsysane są duże ilości suchego pyłu i charakteryzują się w porównaniu do urządzeń z filtrami saturacyjnymi niesamowicie długą żywotnością


Wyposażenie filtra uzależnione od rodzaju zastosowania

Urządzenie odciągowo-filtracyjne FPV 202 można wyposażyć we wkład filtra dopasowany do danego rodzaju zastosowania. Rozróżnić można zatem:

  • Standard: Do procesów usuwania pyłów suchych, dających się łatwo usunąć z powierzchni filtra. Stosowany jest wkład wykonany z włókniny poliestrowej pokrytej powłoką aluminiową mogącą przewodzić prąd. Standardowy wkład filtra stanowi doskonale zbalansowany kompromis między wydajnością filtra i jego kosztem.

 

  • Opcjonalnie: Do procesów usuwania trudno usuwalnych pyłów, np w połączeniu z zastosowaniem technologii precoatingu. Stosowany jest wkład wykonany z włókniny poliestrowej pokrytej powłoką aluminiową. Ten opcjonalny wkład filtra ze względu na swoją specjalnie wykonaną powłokę posiada mocno zwiększone właściwości odpylające i doskonale nadaje się do zastosowania w trudnych przypadkach. Urządzenie można wyposażyć fabrycznie nie tylko we wszystkie opcjonalne wkłady filtra, ale również w różne moduły filtracyjne. Konieczność taka może zaistnieć w zależności od rodzaju zastosowania i obowiązujących przepisów BHP. W ten sposób można, np. w przypadku substancji kancerogennych podłączyć oddzielnie monitorowany filtr cząstek stałych (H14). Do usuwania zapachów i gazów z powietrza doskonale nadaje się filtr molekularny (węgiel aktywny/BAC)

 

Proste pochłanianie pyłu

Usuwanie pyłu powstałego podczas procesu odbywa się poprzez wyjmowany pojemnik na pył.W razie konieczności zredukowania kontaminacji istnieje możliwość umieszczenia w pojemniku dodatkowego worka na pył

 

Sterowanie oczyszczaniem filtra

Seria FP 200 posiada specjalny system sterowania oczyszczaniem filtra, który umożliwia uwolnić wkład w sposób automatyczny z pyłów i złogów, co z kolei ma pozytywny wpływ na przedłużenie żywotności filtra. W zależności od potrzeb klienta istnieje kilka opcji parametryzacji:

  • Oczyszczanie sterowane ciśnieniem różnicowym (ustawienia fabryczne). Urządzenie mierzy stale aktualny stopień nasycenia filtra i włącza automatycznie cykl oczyszczania, gdy uprzednio ustawiona wartość zostanie osiągnięta (ustawienie fabryczne: 75% nasycenia filtra).

 

  • Oczyszczanie filtra interwałami (można parametrować przez interfejs urządzenia). Urządzenie automatycznie rozpoczyna cykl oczyszczania w ustawionych uprzednio odstępach czasu (minuty/godziny).

 

  • Oczyszczanie inercyjne (można parametrować przez interfejs urządzenia). Oczyszczanie inercyjne można uruchomić też dodatkowo do innego trybu oczyszczania. Gdy urządzenie przechodzi w stan spoczynku (standby), automatycznie rozpoczyna cykl oczyszczania. Dzięki temu urządzenie może po zakończonej zmianie oczyszczać filtry bez przerywania procesu roboczego.

 

  • Start oczyszczania filtra przez interfejs (nie-automatyczne oczyszczanie filtra). W zależności od zastosowania oczyszczanie filtra może zostać uruchomione przez klienta przy użyciu interfejsu. Funkcję te zaleca się w sytuacjach, gdy proces roboczy nie może zostać nieoczekiwanie przerwany. Dodatkowo można włączyć oczyszczanie filtra ręcznie, za pomocą przycisku foliowego na urządzeniu. Ustawienie to jest niezbędnie konieczne np. w ręcznym trybie procoating i można je dodatkowo zamówić od razu, już zamawiając maszynę.

 

Precoating

Obróbki modeli FP 211 i FP 213 można dokonać ręcznie za pomocą proszku Procofix 200. Proszek ten wytwarza cienką warstwę rozdzielającą filtrowane medium i odessane cząstki zanieczyszczeń. Powierzchnia filtra jest w ten sposób chroniona, a oczyszczenie nawet kleistych i wilgotnych cząstek jest ułatwione. W ten sposób pole zastosowania urządzeń serii FPV i FP znacznie się powiększa, a żywotność filtrów przedłuża, nawet w przypadku pracy w znacznie utrudnionych warunkach.

 

Długa żywotność dzięki efektywnemu oczyszczaniu filtra

Modele FP 211 i FP 213 zostały wyposażone w sześć wkładów filtra klasy M, z funkcją automatycznego oczyszczania. Wkłady zostały wykonane z materiału filtrującego, skontrolowanego przez instytut BGIA (USGC) i specjalnie poskładane w sposób umożliwiający optymalne oczyszczanie filtra. W zależności od zapotrzebowania możliwe jest użycie wariantów pokrytych specjalną powłoką. W tym celu należy skontaktować się z obsługą na podany email lub nr telefonu.

 

Uzależniony od rodzaju zastosowania wybór silnika

Firma TBH oferuje w swoim programie produktów paletę różnych koncepcji silnikowych, aby zapewnić optymalną pracę urządzenia odciągowo-filtracyjnego w danym zakresie zastosowań. Dopasowanie urządzenia do warunków panujących w miejscu eksploatacji może się odbyć na przykład przez:

  • krótkie lub długie przewody odsysania
  • duże lub małe średnice przewodów
  • duże lub małe cząstki
  • odsysanie w jednym miejscu lub w wielu
  • pomieszczenia wymagające ciszy
  • przemysłowe hale produkcyjne

 

Podwójna moc adsorpcji

Cząstki lotne filtrowane są przez węgiel aktywny (adsorpcja fizyczna) oraz granulat BAC (adsorpcja chemiczna).Pochłaniają one dodatkowo bardzo szeroką gamę gazów i zapachów.
Neutralizacja odbywa się poprzez tworzenie wiązań che-micznych z produktem reakcyjnym naniesionym na nośnik.

 

Zewnętrzne sterowanie urządzeniem

Duża moc elektronicznego układu sterowania:

  • Przełączanie Start / Stop
  • Poziom ostrzegania wstępnego „Nasycony filtr“ (75%)
  • Wyjście błędu łącznego
  • Wyjście błędu łącznego (prędkość obrotowa, temperatura, "Nasycony filtr" 100%)
  • Regulacja mocy z zewnątrz
  • Dostęp do parametryzacji w celu uruchomienia funkcji specjalnych oraz trybów oczyszczania
  • Pamięć komunikatów
  • Interfejs cyfrowy (RS232)

 

Rodzaje zastosowań

  • Przelewanie, pakowanie, dostarczanie, transport

Gdy materiały są przemieszczane, np. podczas pakowania lub transportowania,  nieuniknione  jet  uwalnianie  się  drobnych  cząstek  do powietrza. Tego ryzyka nie należy lekceważyć, zwłaszcza wówczas, gdy cząstki te nie są widoczne gołym okiem. Cząstki takie mogą powstać na przykład podczas wzniecania kurzu. Urządzenia odciągowofiltracyjnego firmy TBH usuwają takie cząstki z powietrza w sposób absolutnie bezpieczny.

 

  • Obróbka mechaniczna (szlifowanie, usuwanie zadziorów, frezowanie, wiercenie, cięcie)

Podczas procesów takich jak szlifowanie, usuwanie zadziorów, frezowanie, wiercenie lub cięcie powstają pyły, opary i gazy. Te produkty uboczne w postaci niewielkich cząsteczek należy wyłapać zanim przedostaną się do układu oddechowego człowieka i wyrządzą poważne szkody.

 

  • Technologia laserowa

Laserem można dokonywać obróbki metali, drewna i tworzyw sztucznych. Ze względu na tę różnorodność różne firmy aktywnie zajmują się technologią laserową. Dzięki temu wzrasta ich wydajność, ale tworzą się też produktu uboczne, niezależne od rodzaju i intensywności pracy. Nasze systemy TBH gwarantują bezpieczny odciąg drobnych pyłów oraz dymu laserowego.

 

  • Obróbka tworzyw sztucznych

Obróbką tworzyw sztucznych w dzisiejszych czasach zajmuje się prawie każdy zakład produkcyjny. Do bezpiecznego odsysania i filtracji pyłów szlifierskich oraz oparów, powstających podczas obróbki tworzyw sztucznych perfekcyjnie nadają się urządzenia TBH. Proszę spróbować, a by przekonać się do naszej wysokiej jakości.

 

Zakres dostawy: 

  • Kompletnie zmontowany (wraz z indywidualnie przez klienta wybranym wyposażeniem filtra).
  • Stopki (dostosowane do wózka widłowego).
  • Ucha dźwigowe (opcja).
  • Przewód sieciowy

Napisz recenzję